• ÚSPECHY KRÚŽKU "MLADÝ RYBÁR"

          • V roku 2022 sme sa s deťmi z krúžku zúčastnili viacerých rybárskych súťaží.

            Ako družstvo sme pretekali v celoslovenskej Juniorskej muškárskej lige (do 19 rokov) v zložení Lukáš Hriančik, Samko Benedik, Martin Barabas a Milan Marček.  S dvomi najmladšími pretekármi z celej ligy Samkom a Lukášom sme skončili ako družstvo na peknom 5. mieste.  Za zmienku stojí aj 20. a 21. miesto Samka a Lukáša ako najmladších účastníkov na Medzinárodných majstrovstvách Slovenska v LRU (lov rýb udicou) mucha.  

            Zúčastňovali sme sa taktiež miestnych aj celoslovenských súťaží v disciplíne feeder, kde svoju formu a talent dokazoval hlavne Samko Benedik, ktorý sa zúčastnil desiatich pretekov v tejto disciplíne a získal šesť prvých miest, dve druhé a dve tretie miesta. Za najväčší úspech možno pokladať jeho výhru v Košickej detskej lige, ktorá pozostávala zo štyroch kôl a úspech na trojdňových majstrovstvách Slovenska, ktoré vyhral a stal sa Majstrom Slovenska v LRU feeder pre rok 2022 do 15 rokov.  Úspech zaznamenala aj Sofia Némethová, ktorá na pohárových pretekoch Tornádo Kinder Feeder Cup obsadila 3.miesto.  Svojej prvej súťaže  O pohár mesta Myjava sa v tejto disciplíne zúčastnil aj Kubko Benedik, ktorý v kategórii prípravka zvíťazil s najväčšou váhou spomedzi všetkých kategórií.

            V disciplíne LRU prívlač sme tiež dosiahli pekné výsledky. V celoslovenských pohárových pretekoch Badínsky pstruh skončil Lukáš Hriančik na 1. mieste a na Párnickej plandavke Samko Benedik na 2. mieste. Na Majstrovstvách Slovenska LRU prívlač skončil Samko Benedik na 4.mieste.

            Súťaží sa pravidelne zúčastňovalo viacero detí z nich vo viacerých disciplínach hlavne Samko Benedik, Lukáš Hriančik, Vratko Slivka, Andrej Rolko. Poďakovanie patrí všetkým deťom, ich rodičom, ZŠ Valaská a rybárom, ktorí podporujú prácu krúžkov. Veľké poďakovanie patrí  Radovi Ruskovi a jeho  predajni rybárskych potrieb v Brezne  fishin.sk   za neoceniteľnú materiálnu podporu.

            Vedúci krúžku Mladý rybár, Tibor Benedik

        • POZVÁNKA NA KONZULTAČNÉ HODINY
          • POZVÁNKA NA KONZULTAČNÉ HODINY

          • Vážení rodičia. 

            Oznamujeme Vám, že dňa 13. 12. 2022 sa  uskutočnia konzultačné hodiny, na ktoré sa môžete prihlásiť cez aplikáciu EduPage v časti → PRIHLASOVANIE → KONZULTAČNÉ HODINY. Budete mať možnosť individuálne sa porozprávať s vyučujúcimi a informovať sa o správaní a prospechu svojich detí u všetkých pedagógov školy.

            Veríme, že túto možnosť využijete na získanie informácií o tom, ako sa  darí Vašej dcére alebo synovi. 

            Tešíme sa na Vašu účasť. 

            Vedenie školy.

          • ŠACHOVÝ KRÚŽOK

          • V tomto školskom roku 2022/2023 sa na ZŠ Jaroslava Simana začala písať nová generácia tradície hry kráľov – šachu. Veľmi ma teší, že 21 nadšencov z prvého, ale hlavne z druhého stupňa sa rozhodlo prihlásiť na šachový krúžok. Touto formou sa chcem poďakovať za sponzorský dar, drevenú šachovnicu, ktorú sme dostali od pána Melicherčíka a pani Pažitnej, tiež aj vedeniu školy za finančnú podporu. Verím, že sa o našej činnosti ešte prostredníctvom školského časopisu CŔŔN... čo to dozviete...

            Vedúci šachového krúžku: PaedDr. Matúš Magera

                

          • ZAVÍTAL K NÁM VZÁCNY HOSŤ...

          • V stredu 23.11.2022 na osobné pozvanie riaditeľky oblastného pracoviska MS Brezno do našej školy zavítal predseda Matice slovenskej JUDr. Marián Gešper, ktorý našim najstarším žiakom pripravil veľmi zaujímavú besedu týkajúcu sa štúrovskej generácie.

            Na tomto stretnutí boli prítomní aj starosta obce Valaská Mgr. Peter Jenča, vedenie školy, niektorí učitelia slovenského jazyka a literatúry, riaditeľ členského ústredia Matice slovenskej v Martine Mgr. Martin Hájnik.

            Deviataci ho privítali starým slovenským zvykom chlebom a soľou. Alex Predajniansky predniesol báseň o vlasti, s ktorou vyhral súťaž "Slovensko, vlasť moja".

            PaedDr. Matúš Magera

          • iBobor 2022/2023

          • V dňoch 7.-11. novembra 2022 sa konala celoslovenská súťaž iBOBOR. Hlavným cieľom informatickej súťaže iBobor je rozvíjať logické, informatické a programátorské myslenie u všetkých žiakov. Súťažilo sa v piatich vekových kategóriách od 2. ročníka ZŠ až po maturitu.

            Vo vyhlásenom súťažnom dni a čase, prihlásení žiaci na počítačoch v počítačovej učebni na 2.stupni našej školy, vypĺňali online súťažný test. V kategórii Drobec ( 2. a 3. ročník ) súťažilo 46 žiakov. Najúspešnejšími boli Natália Štefková z III.A a Marek Kňazík z III.A. V kategórii Bobrík ( 4. a 5. ročník ) súťažilo 22 žiakov a najúspešnejším bol Markus Adamec zo IV.A. V kategórii Benjamín ( 6. a 7. ročník ) súťažilo 23 žiakov a najúspešnejším bol Jerguš Melicherčík zo VII.A. V kategórii Kadet ( 8. a 9. ročník ) súťažilo 30 súťažiacich a najúspešnejšími boli Samuel Vaňo z 8.B a Lukáš Jandečka z 8.A.

            Úspešným riešiteľom, ktorí získajú diplom, srdečne blahoželáme.

            Ing. Martin Havaš, koordinátor súťaže

          • ČASOPIS Cŕŕn

          • Milí čitatelia školského časopisu Cŕŕn.

            V tomto školskom roku sme sa po období obmedzenej činnosti záujmových krúžkov mohli vrátiť k tlačenej podobe časopisu. Vydali sme prvé číslo a veľmi rýchlo sme ho aj predali. Ak sa vám nepodarilo časopis zakúpiť, podobný obsah nájdete v jeho internetovej verzii. Čítajte TU: www.crrn-noviny-9.webnode.sk

            Ak nám chcete napísať odkaz alebo prispieť vašou tvorbou, píšte na mejl: crrn.noviny.zsvalaska@gmail.com

            Mnohí z vás využili možnosť získať žolíka. Vhodili ho s menom a triedou do schránky pri zborovni na 2. stupni alebo do krabičky na 1.stupni a zapojili sa do súťaže. Nové novinárky Tamarka a Linda vyžrebovali víťazov.

            Adam Mišun zo 4.B, Samo Kušpál zo 4.B a Simona Dominiková zo 6.A chcú žolík uplatniť na slovenskom jazyku.

            Izabela O´Hagan zo 4.B nemusí cvičiť na jednej hodine telocviku.

            Eliška Stieranková zo 6.B si vychutná zdravú desiatu.

            Gratulujeme.

            Ďalšie číslo bude vianočným darčekom.

             

             Mgr. Martina Tyčiaková a novinári

          • Príbeh Slovenska – náš príbeh – pokračuje ...

          • ,,Revolúcie zvyčajne prinášajú mnohé zmeny. Zmeny, na ktorých sa podieľajú ľudia. V socialistickej spoločnosti bolo diktované, čo je správne a čo nie. Vytŕčanie z davu bolo nežiaduce. Iné sa hovorilo doma a iné v škole, v práci, na verejnosti. A boli veci, ktoré sa nehovorili. Na štúdium, prácu, vycestovanie boli potrebné kádrové posudky a odporúčania. Ľudia boli prenasledovaní a postihovaní za svoje názory. Lepšie sa bolo neozývať, nebyť iniciatívny, nekritizovať.“

            Práve o tomto období nám prišiel porozprávať Martin M. Šimečka, ktorý vyrastal v rodine disidenta a spisovateľa Milana Šimečku. Do roku 1989 pracoval ako ošetrovateľ v nemocnici, predavač  v obchode alebo kurič. Komunistický režim mu totiž zakázal študovať aj publikovať, takže jeho diela vychádzali v samizdate.

            My už teda vieme, že novú etapu dejín našej krajiny začali v roku 1989 písať študenti a bežní obyvatelia. Tiež bývalí komunistickí funkcionári, bývalí príslušníci ŠtB, disidenti, emigranti, veriaci aj neveriaci. Prechod od totality k demokracii je cesta. Cesta hľadania odpovedí na otázky: Ako vyjadrovať svoje názory a zároveň neurážať ostatných? Kde sú hranice mojej slobody vo vzťahu k slobode iných ľudí? Prečo sa zaujímať o veci verejné? Prečo ísť voliť? Prečo byť aktívny v riešení problémov?

            ,,Demokracia nie je konečný stav spoločnosti, ktorý dosiahneme a zakonzervujeme. Je to neustála cesta k slobode a zodpovednosti. Demokracia je cesta postupného učenia sa, ako prebrať zodpovednosť za krajinu, v ktorej žijeme. Za fungovanie našej školy, našej obce či mesta.“

             

            Ať mír dál zústává s touto krajinou.

            Zloba, závisť, zášť, strach a svár,

            ty ať pominou, ať už pominou.

            Mgr. Soňa Skladaná a žiaci 9.B

          • „ABY SME NEZABUDLI“...

          • ...aj na hodinách anglického jazyka sme si pripomenuli Deň veteránov, Deň vlčích makov, či Deň prímeria. Tradícia nosenia červených makov siaha až do roku 1921 do Veľkej Británie. Nadácie na čele s Kráľovskou britskou légiou výrobou a predajom červených makov získavajú dôležité finančné prostriedky na podporu veteránov a rodinných príslušníkov padlých vojakov.

            Žiaci 5. a 6. ročníka si uctili vojakov, ktorí umreli pre svoju krajinu symbolickými 2 minútami ticha. Po slávnostnej fanfáre sme sa spoločne postavili a v pietnej chvíli sa zamysleli nad nezmyselným krviprelievaním vo vojnách. Samotní žiaci sa pozastavili nad absurdnosťou vojnových  konfliktov. Vyjadrili presvedčenie, že boje rozhnevaných jednotlivcov by nikdy nemali zasahovať do životov nevinných ľudí.

             

            Pripravili vyučujúce ANJ

            Ing. Zuzana Slezáková a Mgr. Alexandra Honková

          • DEŇ VOJNOVÝCH VETERÁNOV

          • Deň výročia ukončenia 1. svetovej vojny si svet pripomína 11.11. ako Medzinárodný deň vojnových veteránov.  Štyri roky trvajúci konflikt v našich dejinách ukončilo prímerie, ktoré bolo podpísané 11. novembra 1918 o 11.11 hod. neďaleko severofrancúzskeho mesta Compiegne.

            Symbolom utrpenia vojakov vo vojnovom konflikte sa stal červený kvet vlčieho maku. Aj my, učitelia a žiaci, sme si pripnutím symbolického kvetu pripomenuli hrdinstvo vojakov a vzdali tak patričnú úctu. Pietny akt a pripomenutie si všetkých padlých hrdinov z Valaskej uskutočnili žiaci 9. a 6. ročníka spoločne s pánom starostom, pani riaditeľkou a kultúrnou referentkou pod vedením vyučujúcich dejepisu. Spomienkovú atmosféru pri pamätníku dotvárali svetielka z kahančekov, žiakmi vyrobený veniec a krížiky s menami padlých Valašťanov. Pani Pacerová predniesla všetkým prítomným báseň, ktorú napísala práve pre túto príležitosť.

            Ďakujeme!

             

            „Pamätajme si ľudí, ktorí položili svoje životy pre životy budúcich generácií,  využime tento deň a uctime si bojovníkov, ktorí formovali dejiny.“

            Viac o tejto pietnej spomienke sa môžete dozvedieť vo fotogalérii.

             

            Mgr. Soňa Skladaná

          • SLOVENSKO, VLASŤ MOJA....

          • vyhodnotenie súťaže pod záštitou Matice slovenskej a jeho oblastného pracoviska sa uskutočnila v piatok, 11. 11. 2022, v priestoroch židovskej synagógy v Brezne.

            Traja žiaci boli ocenení aj z našej školy:

            Alex Predajnianský IX.B - 1. miesto poézia,

            Viola Skladaná VII.A - špeciálna cena MS vo výtvarnej súťaži

            Filip Ujčík IX.A - špeciálna cena MS vo výtvarnej súťaži.

            Na súťaž žiakov pripravovali pani učiteľky Mgr. Martina Tyčiaková a Mgr. Soňa Skladaná.

            Ďakujeme žiakom za reprezentáciu školy, za prípravu žiakov na túto súťaž pani učiteľkám ako aj organizácii Matice slovenskej za možnosť zúčastniť sa tejto súťaže.

            PaedDr. Matúš Magera
            predseda MO MS Valaská

          • MAJSTROVSTVÁ OKRESU V STREĽBE

          • V tomto školskom roku sa žiaci našej školy zapojili do streleckej súťaže, Majstrovstvá okresu v streľbe zo vzduchových zbraní a získali  hneď niekoľko ocenení. 

            1. miesto v kategórii DRUŽSTVO MLADŠÍ ŽIACI. Družstvo tvorili Lucia Gondová, Aneta Vašicová, Dávid Mucha

            V súťaži jednotlivcov:

            2. miesto v kategórii  -  MLADŠÍ ŽIACI obsadil Dávid Mucha

            2. miesto v kategórii  -  MLADŠIE ŽIAČKY obsadila Aneta Vašicová

            2. miesto v kategórii - STARŠIE ŽIAČKY obsadila Lenka Gondová

            Všetkým žiakom k úspešnej reprezentácii školy gratulujeme a držíme palce v krajskom kole streleckej súťaže. 

            PaedDr. Badinková Michaela

          • EXKURZIA ŠTVRTÁKOV - SPOZNÁVANIE VESMÍRU

          • Štvrtáci  sa v mesiaci október venovali na hodinách prírodovedy téme vesmíru. Aby bolo toto učivo pre nich zaujímavejšie a prehĺbili si ho inou formou, vycestovali v piatok 4. 11. 2022 na exkurziu do Krajskej hvezdárne a planetária Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom. S veľkým očakávaním si pozreli cez videoprojekciu zákonitosť striedania dňa a noci, ale aj nádhernú scenériu nočnej oblohy a súhvezdí, slnečnej sústavy, vesmírnych objektov, ktoré sa nachádzali nad ich hlavami a absolvovali aj odbornú prednášku o Slnku. Žiaci si odniesli domov veľa nových informácií a skvelý zážitok z tajomného vesmírneho divadla.

            Mgr. Katarína Maruškinová

          • PLAVECKÝ VÝCVIK 6. ROČNÍK

          • V dňoch 24.-26.11. sa uskutočnil v Brezne na Mazorníkove zdokonaľovací plavecký výcvik pre žiakov 6. ročníka. Prvý deň boli žiaci rozdelení do 4 skupín podľa svojich plaveckých zručností. Veľmi pozitívne bolo, že skoro všetci žiaci mali skúsenosti s plávaním. Najviac sa museli vedúci družstiev venovať učeniu správnych techník pri jednotlivých plaveckých štýloch lebo deti mali zlé návyky. Počas kurzu boli žiaci disciplinovaní, vládla veľmi dobrá nálada, vzájomná spolupráca. Posledný deň mali žiaci preteky, kde prví traja ( dievčatá + chlapci) dostali sladké odmeny a medaily od trénera. Všetci žiaci dostali pamätné diplomy. Počasie nám tiež prialo a tak môžeme zhodnotiť, že celý výcvik dopadol veľmi dobre.

            Mgr. Pohorelcová J. 

          • TEKVIČKOVÁ VÝSTAVA

          • Jeseň  bola odjakživa obdobím vyrezávania tekvíc.

            Aj my, žiaci I. stupňa, sme sa aspoň na chvíľu pokúsili vrátiť ku koreňom nášho ľudu a oživiť slovenské tradície vyrezávania tekvíc -Svetlonosov. Umiestnili sme ich na spoločnej výstave v priestoroch našej chodby a všetky tekvičky od výmyslu sveta nám aspoň na krátky čas spríjemnili a ozvláštnili náš školský život.

            Ďakujem všetkým, ktorí sa do jesenného tvorenia s chuťou zapojili – žiakom, rodičom, aj pedagógom. Všetky tekvice boli originálne a pekne vyzdobené, vybrať najkrajšiu by bolo náročné, preto každé vystavené dielo bolo odmenené malou maškrtou.

             

             

            Mgr. Diana Madliaková

          • NOC LITERATÚRY

          • Október sa  v našej knižnici niesol v znamení edukácie i kultúrnych podujatí a jedným z nich bol aj Medzinárodný deň školských knižníc, ktorý vyhlásila Dr. Blanche Woolls, prezidentka Medzinárodnej asociácie školského knihovníctva (IASL) a pripomína sa od roku 1999. Hlavnou myšlienkou je podpora vzťahu žiakov ku knihám, školskej knižnici, čítaniu, poznávaniu a získanie si väčšieho počtu milovníkov literatúry. Rovnako je jeho snahou vytvorenie príležitosti pre každého účastníka, aby mohol prispieť svojou inšpiráciou k originálnemu priebehu podujatia a zároveň v ňom mohol prejaviť aj svoj osobný talent. Podujatie sa uskutočňuje každý rok štvrtý októbrový pondelok.

            Tohtoročnou témou Medzinárodného dňa školských knižníc bolo ,,Ako máme radi našu školskú knižnicu“. U nás, v priestoroch ŠKOLSKEJ KNIŽNICE Jaroslava Simana sa toto podujatie uskutočnilo 24.10. pod názvom  Noc literatúry.  Túto udalosť sme zorganizovali my, žiaci 9. ročníka, spolu s vedúcou školskej knižnice a pani učiteľkou Puťošovou. Netradičným spôsobom sme chceli žiakom priblížiť nielen súčasnú literatúru a to prostredníctvom série čítaní na 7. miestach v rovnakom čase. Čítali známe i menej známe osobnosti.

            Veríme, že sa všetci zúčastnení cítili veľmi dobre a  v priestoroch školskej knižnice stretli všetci tí, ktorí milujú knihy a spoločné chvíle  navždy zostanú krásnou spomienkou, pretože knihy nás sprevádzajú celým životom. Sú studnicou múdrosti, ktorá rozširuje poznanie, rozvíja fantáziu, zlepšuje pamäť, podnecuje k rozmýšľaniu.

            Prežite spolu s nami tieto neopakovateľné chvíle ešte raz prostredníctvom videa:

            https://youtu.be/VL72a4GGSvs a za krásne fotky ďakujeme p. Nátherovi.

            A na záver sa s vami rozlúčim slovami známeho pedagóga J.A. Komenského:    

            ,,Nemilovať knihy znamená nemilovať múdrosť.

            Nemilovať múdrosť však znamená stať sa hlupákom." 

            Adam Lenčo, 9.B

          • MILIÓN DETÍ SA MODLÍ RUŽENEC

          • 18. októbra 2022 sa 117 žiakov našej školy zúčastnilo modlitebnej iniciatívy

            „Milión detí sa modlí ruženec“,

            ktorú organizuje medzinárodná pápežská nadácia ACN – POMOC TRPIACEJ CIRKVI. Modlili sa za mier a jednotu pre celý svet. Modlitba prebiehala v kostole sv. Martina vo Valaskej. Spolu s našimi žiakmi sa modlili žiaci ŠZŠ a pozvanie prijali aj tety z farnosti. Modlitbu viedol náš duchovný otec.

            Počiatky modlitbovej iniciatívy siahajú do roku 2005, keď sa v hlavnom meste Venezuely Caracase skupina detí modlila ruženec. Okoloidúci dospelí si pri tom spomenuli na slová PÁTRA PIA, ktorý raz povedal:

            „Keď sa milión detí bude modliť ruženec, svet sa zmení.“

            V posledných rokoch sa k tejto iniciatíve pripojili státisíce detí. Aj naše deti sa ochotne a s veľkou radosťou zapojili do modlitby za pokoj a mier vo svete.

            Naša spoločná modlitba zanechala vo všetkých hlboký dojem a veľkú milosť.

             

            Zdieľajte s nami tieto krásne prežité chvíle:

            https://youtu.be/oD4ROM8kByk

            Mgr. Katarína Paprčková, Mgr. Soňa Skladaná

          • NÁVŠTEVA ŠZ TEREZA

          • V rámci Októbra – mesiaca úcty k starším v piatok, 21.10.2022, desať žiakov 9. ročníka navštívilo Špecializované zariadenie  Tereza v Hronci. Potešilo nás, keď nám prišlo pozvanie, že ich môžeme  navštíviť. Z dôvodu pandémie korona vírusu to nebolo dva roky možné. Žiaci pracovali s klientami v skupinkách, a spolu tvorili jesenné dekorácie a obrázky rôznymi technikami. Atmosféra bola veľmi milá. Popri práci sme si zaspievali a viedli malé rozhovory. Tetám a ujom sme odovzdali jesenné pozdravy, ktoré pripravili žiaci 1. stupňa v Školskom klube Zebra. Veľmi sa im potešili.

            Ďakujeme za pozvanie a tešíme sa na ďalšiu návštevu.

            Mgr. Katarína Paprčková

          • OLYMPIÁDA ZO SLOVENSKÉHO JAZYKA

          • Dňa 13. 10. 2022 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Zúčastnilo sa ho 14 žiakov z 8. a 9. ročníka. Cieľom súťaže je prehlbovať, rozširovať a upevňovať komunikačné zručnosti žiakov v slovenskom jazyku, rozširovať záujem žiakov o samostatnú tvorivú činnosť a zvyšovať záujem o slovenský jazyk a literatúru.

            Súťažné zadania pozostávali z troch častí - z testu, transformácie textu, prípravy a prednesenia rečníckeho prejavu na zadanú tému, pričom žiaci museli predniesť najmenej 10 viet naspamäť, využiť znaky rečníckeho štýlu a uplatniť prvky verbálnej i neverbálnej komunikácie.

            Úspešnými riešiteľmi sa stali žiaci, ktorí získali najmenej 40 bodov:

             

            1. miesto - Romana Hadžegová - 45b.

            2. miesto - Lukáš Jandečka - 45b.

            3. miesto - Nelly Kysucká - 42b.

             

            Ďalší úspešní riešitelia sú Martina Komorová, Stela Belanová, Adam Švec.

            O víťazovi rozhodol výsledok online testu, v ktorom Romanka získala viac bodov. K postupu jej gratulujeme, prajeme v okresnom kole veľa šťastia. Ostatným úspešným srdečne blahoželáme a všetkým účastníkom ďakujeme za to, že prejavili záujem o súťaž. Veríme, že si rozšírili svoje vedomosti zo slovenčiny a nadobudli nové komunikačné zručnosti.

            Autori: Vyučujúce SJL, organizátorky školského kola

          • POZVÁNKA PRE ŽIAKOV

          • Milí žiaci,

            24. októbra o 15:30 hod. ste všetci pozvaní na Noc literatúry.

            Ako bude prebiehať?

            Prejdete rôznymi stanovišťami, spoznáte zaujímavé knihy, ktoré Vám prečítajú Vaši spolužiaci, známe i menej známe osobnosti, a hlavne, odnesiete si fantastický umelecký zážitok.

            Čo si doniesť?

            Pero, dobrú náladu a chuť vypočuť si zaujímavé ukážky kníh.

            Tešíme sa na Vás.

          • CHUTNÉ MAĽOVANIE

          • Minulý týždeň prebiehala na Slovensku súťaž „Hovorme  o jedle“, organizovaná  Slovenskou poľnohospodárskou a potravinárskou komorou.  Aj žiaci našej školy sa do tejto súťaže zapojili v 1.kategórii „Chutné maľovanie“. Deti mali za úlohu vytvoriť výtvarnú prácu na viaceré potravinárske témy napr.: mlieko, mliečne výrobky, tuky, cukry, ovocie, zelenina , mohli pri tom použiť  rôzne výtvarné techniky. Do súťaže sa zapojili všetky deti  z 1.stuňa a rozhodovanie, ktoré  práce postúpia, bolo veľmi náročné. Do ďalšieho kola mohlo postúpiť len 5 prác, ktoré  budú našu školu ďalej reprezentovať a autormi  týchto prác sú: Emma Sojáková, Alexandra Koštialová, Margaréta Hudecová, Laura Hlásniková a Matej Vincúr.

            Postupujúcim prácam držíme palce, aby boli úspešné aj v ďalšom kole a všetkým  žiakom ďakujeme za ich snahu, prácu, kreativitu a chuť maľovať.

            Mgr. Diana Madliaková